Terapia dla par Warszawa

Terapia małżeńska

Konrad Mateusz Czarnecki

 

Psycholog Radom

Terapia dla par

Terapia par prowadzona jest w formie rozmowy terapeuty z obojgiem partnerów. Podczas terapii poruszane są tematy, które są istotne dla osób pozostających w związku i o których obie te osoby chcą mówić. Para odkrywa, co ją łączy, a co dzieli, co jest ważne dla każdej z osób, jakie mają oczekiwania i nadzieje. Terapia par uczy partnerów wyrażać swoje potrzeby w sposób adekwatny i jednocześnie nienaruszający granic drugiej osoby, a także rozwija umiejętność słuchania siebie nawzajem. Terapeuta stara się pomóc w określeniu problemów występujących w związku, a także sposobów na poprawę relacji między partnerami. Wspólne poszukiwanie tych sposobów jest najważniejszym zadaniem terapii, a pomaga w tym wspólne zastanowienie się czemu właściwie do tej pory, mimo dobrych chęci, nie udawało się pokonywać tych trudności.

Psychoterapia dla osób pozostających w związku jest idealnym rozwiązaniem w momencie przechodzenia kryzysu w relacji. Różnego rodzaju konflikty, mogą pojawić się na każdym etapie związku. Gdy para nie potrafi sama rozwiązać problemów, a ich intensywność narasta, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką jest psychoterapia dla par.

Psychoterapeuta pomoże parze rozpocząć walkę z problemami i zakończyć walkę, jaką partnerzy toczą sami z sobą. Znalezienie punktu wspólnego jest kluczowe, zwłaszcza wtedy, gdy partnerzy są przekonani o swoich racjach. Psychoterapia małżeństw i par polega na rozmowach, w których uczestniczą partnerzy oraz terapeuta par. Podczas regularnych spotkań z psychoterapeutą porusza się tematy, które są źródłem nieporozumień i piętrzących się problemów. Wspólnie z psychologiem pary starają się zdefiniować trudności, jakie pojawiły się w ich relacji, a także w jakich obszarach występują.

Terapia małżeńska Warszawa

Terapia dla par ma zwykle za zadanie pomóc partnerom w uzyskaniu większej bliskości i większej satysfakcji z bycia razem. Terapię par proponuje się głównie parom, które deklarują chęć utrzymania związku i są gotowe na pracę terapeutyczną, która je czeka. Zdarza się też, że z konsultacji i terapii par korzystają osoby, które przeżywają kryzys w swojej relacji i potrzebują pomocy w rozpoznaniu własnych potrzeb i wzajemnych oczekiwań. Psychoterapia dla par może być realizowana jako terapia małżeńska lub terapia partnerska. Warto o tym pamiętać, ponieważ powszechnie bardzo często uważa się, że psycholog dla par to specjalista pracujący głównie z małżeństwami.

Terapia dla par to proces, który ma na celu pomóc dwojgu ludziom pracować nad swoim związkiem, zrozumieć swoje emocje i potrzeby oraz nauczyć się efektywnych sposobów radzenia sobie z problemami. Terapia dla par może przynieść wiele korzyści dla partnerów:

Poprawa komunikacji: Jedną z największych korzyści terapii dla par jest poprawa komunikacji. Często ludzie mówią ze sobą, ale nie słyszą się nawzajem. Terapeuta dla par może pomóc w zrozumieniu, jak wyrażać swoje potrzeby i uczucia, jak słuchać partnera i jak rozwiązywać problemy poprzez skuteczną komunikację.

Zwiększenie bliskości i intymności: Terapia dla par może pomóc w zwiększeniu bliskości i intymności między partnerami. Poprzez zrozumienie swoich emocji i potrzeb, można nauczyć się, jak budować silne i trwałe relacje, które przynoszą satysfakcję i radość.

Rozwój empatii: Terapia dla par może pomóc partnerom w zrozumieniu perspektywy swojego partnera. Współczucie i empatia są kluczowe dla budowania silnych i trwałych relacji, a terapia dla par może pomóc w rozwijaniu tych umiejętności.

Poprawa zdrowia psychicznego: Problemy w związku często wpływają na zdrowie psychiczne partnerów. Terapia dla par może pomóc w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi, takimi jak lęk, depresja i niskie poczucie własnej wartości.

Rozwój umiejętności radzenia sobie z konfliktami: Konflikty są nieuniknione w każdym związku. Terapia dla par może pomóc partnerom w nauce skutecznych sposobów rozwiązywania konfliktów i unikania destrukcyjnych zachowań.

Poprawa jakości życia: Terapia dla par może pomóc w poprawie jakości życia partnerów poprzez zmniejszenie stresu, poprawę zdrowia psychicznego i zwiększenie zadowolenia z życia w związku.

Terapia dla par może przynieść wiele korzyści dla partnerów. Poprzez pracę nad komunikacją, empatią, radzeniem sobie z konfliktami i budowaniem bliskości, partnerzy mogą poprawić swoje zdrowie psychiczne, jakość życia oraz trwałość swojego związku. Terapia dla par jest skutecznym sposobem na zwiększenie zadowolenia i satysfakcji w życiu partnerskim.

Jak zacząć swoją terapię?

w

Zadzwoń lub napisz do mnie

To najlepszy prezent, jaki możesz podarować nie tylko samemu sobie, ale również swoim bliskim.

Uzgodnijmy termin

Mój gabinet znajduje się w centrum miasta. Przyjmuję również online.

Przyjdź na pierwszą sesje

Troska o siebie to przejaw dojrzałości. Konsultacja to pierwszy krok w procesie zdrowienia. 

Terapia dla par
Terapia małżeńska Warszawa

Możesz dopytać o nurtujące Cię odpowiedzi lub umówić spotkanie stacjonarne bądź online.

    602 323 313

    Warszawa

    Praga-Południe
    ul. Biskupia