Wyjazd terapeutyczny to forma aktywnej terapii, gdzie procesy terapeutyczne wspierane są przez aktywność fizyczną, odcięcie od toksycznego środowiska, oddziaływania interpersonalne jak również bodźce zewnętrzne jak kontakt z naturą, świeże powietrze oraz zdrową żywność.

Wyjazd kierowany jest do osób chcących wesprzeć swój proces terapeutyczny, spędzić wolny czas z pożytkiem dla rozwoju osobistego, rozwinąć lub nauczyć się nowych umiejętności prospołecznych, przepracować problemy osobiste, nauczyć się radzić sobie z emocjami, stresem. Taka forma terapii doskonale sprawdza się jako uzupełnienie terapii uzależnień, dla rodzin osób uzależnionych dotkniętych problemem współuzależnienia, dla osób dotkniętych syndromem DDA/DDD, osób z depresją, zaburzeniami odżywania, stanami lękowymi oraz tych wszystkich, którzy chcą nauczyć się radzić ze swoimi problemami w sposób konstruktywny oraz rozwijać swoją osobowość oraz umiejętności.

Podczas wyjazdu prowadzone są zajęcia psychoterapeutyczne, terapia zajęciowa, zajęcia z psychologiem, coaching, terapia indywidualna oraz grupowa. Pracujemy w nurcie behawioralno-poznawczym z elementami terapii systemowej.

Piesze wędrówki, czas spędzony na łonie natury, obcowanie z innymi ludźmi z różnymi problemami, ale jednym celem- poprawą jakości swojego życia, zajęcia terapeutyczne, ale również wypoczynek i relaks w bezpiecznych i zdrowych warunkach to czynniki sprzyjające Twojemu rozwojowi podczas naszego wyjazdu terapeutycznego.

Zespół terapeutyczny to grupa współpracujących ze sobą psychoterapeutów, terapeutów oraz psychologów, którzy pomogą Ci poprzez ten wyjazd poukładać myśli, opanować emocje, poradzić sobie z przeszłością, by lepiej odnaleźć się w teraźniejszości i stworzyć sobie nowe, lepsze jutro.

Tematy, które będziemy poruszać w pracy terapeutycznej:

  • Rozpoznawanie, przeżywanie i radzenie sobie z emocjami
  • Strategie radzenia sobie ze stresem
  • Trening asertywności
  • Komunikacja interpersonalna
  • Trening Kontroli Złości
  • + tematy zgłoszone przez uczestników wyjazdu

Najbliższy wyjazd planowany jest na: 3-5 września 2021r w Bieszczady, zapisy na ten wyjazd są możliwe do 15 sierpnia, ilość miejsc jest ograniczona, dlatego też przy zapisie wymagamy 10% zaliczki, cena wyjazdu: 1500zł / osoba.

Istnieje możliwość organizacji wyjazdu w innym terminie, dla grup zamkniętych, wyjazdów tematycznych lub integracyjnych jak również wyjazdów terapeutycznych dla par jak i całych rodzin.